1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

با توجه به این موضوع که شر مشهد مقدس روزانه میزبان هزاران مهمان از سراسر ایران و کشورهای حاشیه ای است، امکانات متعددی ایجاد شده تا مسافران و زائرین بتوانند لحظات خوبی را سپری کنند. یکی از این امکانات رستورانهایی با کیفیت غذایی بالا و مناسب ترین قیمت است. در زیر رستوران های برتر مشهد را به شما معرفی میکنیم.

*** رستوران پسران کریم ***

اولین رستوران ، رستوران پسران کریم است که در سال 1359 در خیابان طالقانی افتتاح شده و از سال 1376 در محل فعلی واقع در بلوار خیام 23 (فرهاد 22) انتقال یافت. در این مجموعه کوشش شده تا از سالم ترین موادغذایی استفاده و کنترل دائمی جهت حمل بهداشتی موادغذایی از مبدا تا مقصد و توجه ویژه به فضاهای آماده سازی و انبارهای موادغذایی و طبخ غذا در محیط کاملا بهداشتی انجام شود ودر نهایت تمام سعی افراد این مجموعه ارائه غذای سالم برای میهمانان عزیز است.محبوب ترین غذای این رستوران چلو ماهیچه سرخ کرده است که بسیار لذیذ و بی همتاست. از موارد دیگر منوی غذای این رستوران چلو شیشلیک، چلوکباب برگ ممتاز، چلو گوشت سرخ شده، چلوکباب بختیاری، چلوکباب لقمه (300 گرم)، چلوجوجه کباب بی استخوان، چلوکباب سلطانی( 250 گرم برگ و 200 گرم لقمه). این رستوران در حال حاضر سه شعبه فعال در شهر مشهد دارد. 

شعبه شماره 1 :بلوار سجاد، خیابان فرهاد، فرهاد 22، انتهای کوچه سمت راست.

شعبه شماره 2 : انتهای خیام شمالی، مجتمع مروارید

شعبه شماره 3 : خیابان دانشگاه، برج آلتون

*** رستوران باغ زیتون ***

این رستوران، رستوران متفاوتی است که  به هیچ عنوان از سوسیس و کالباس در غذا های خود،همچنین از فریزر به جهت سالم تر بودن مواد غذایی در این رستوران استفاده نمی شود و کاهو و سبزیجات کاملا ضد عفونی شده از کارگاه هایی که از بهداشت مجوز رسمی دارند به صورت روزانه تهیه می شود. همه این موارد کمی به قیمت ها افزوده است.  این رستوران دارای دو شعبه است که شعبه اول زیتون واقع در بلوار ملک آباد، ملک آباد ۱۳، نبش چهار راه اول بوده و شعبه دوم این رستوران در بلوار سجاد، خیابان بهار ۱۰ قرار دارد.طبق نظرات افراد راجع به رستوران زیتون، کیفیت و مزه غذاها و فضای این رستوران بسیار عالی و قابل قبول است. در منوی این رستوران غذاهای ایتالیایی نیز دیده می‌شود.

*** رستوران معین درباری ***

رستوران معین درباری مشهد یکی دیگر از رستوران‌های قدیمی و معروف در میان رستوران های مشهد میباشد که بیش از یک قرن سابقه فعالیت در شهر مشهد را دارد. در رستوران معین درباری انواع غذاهای ایرانی سرو میگردد. قیمت غذاهای رستوران معین درباری مشهد مناسب میباشد و این رستوران قدیمی مشهد آماده پذیرایی از میهمانان مجاور و زائر شهر مشهد می‌باشد. 
منو رستوران معین درباری : چلو کباب برگ ممتاز ،باقلا پلو با گوشت ،چلو کباب برگ مخصوص ،چلو کباب سلطانی ،چلو کباب بختیاری ،چلو کباب لقمه زعفرانی ،چلو جوجه کباب با استخوان ،چلو جوجه کباب ،چلو اکبر جوجه با رب انار ،چلو کباب کوبیده مخصوص ،سبزی پلو با ماهی
آدرس رستوران معین درباری : مشهد ،خیابان پاسداران (جم) ،بین پاسداران ۲ و ۴ ،مقابل هتل باختر ،رستوران معین درباری

 

*** مجتمع گردشگری باباقدرت ***

این مجتمع متعلق به دوران قاجار است و قدمتی ۲۰۰ ساله دارد. این مکان جزو آثار ملی محسوب می‌شود. مجتمع بابا قدرت دارای رستوران سنتی، یک چای‌خانه و یک بازارچه سنتی است. منوی این رستوران شامل غذاهای ایرانی سنتی و غیرسنتی است.

آدرس: انتهای بازار امام رضا (ع)، میدان ۱۷ شهریور، بلوار صدر، نبش صدر ۱۶.

 

*** رستوران ارم مشهد ***

رستوران ارم شاندیز یکی دیگر از رستوران های معروف شهر مشهد میباشد که از سه بخش رستوران سنتی، رستوران فضای باز و سالن VIP تشکیل شده است. محیط رستوران ارم زیبا و دلنشین میباشد و شما میتوانید لحظات خاطره انگیز بهمراه سرویس دهی مناسب ،را در این رستوران تجربه نمائید.
یکی از ویژگی های رستوران ارم شاندیز این است که این رستوران دارای یک کارخانه تولید لبنیات در انتهای رستوران میباشد و تمامی محصولات این کارخانه ،فقط برای مصرف داخل رستوران است.
منو رستوران ارم : کباب شیشلیک ،کباب برگ ،جوجه کباب ،چلو گوشت ،چلو ماهیچه
آدرس رستوران ارم شاندیز : مشهد ،شاندیز ،نرسیده به میدان دوم ،رستوران ارم شاندیز